• Przedszkole Elemelek i Niepubliczna Szkoła Podstawowa we WrocławiuStrona domowaHerb Polski
        • Kadra pedagogiczna

Kadrę pedagogiczną w naszej placówce tworzy zespół wykwalifikowanych, doświadczonych i kreatywnych nauczycieli, którzy przykładają wszelkich starań, aby dbać o jak najwyższy poziom pracy opiekuńczo - dydaktyczno -wychowawczej, w zależności od potrzeb oraz możliwości naszych wychowanków.

Dyrektor – Jolanta Bonecka – Dzik

Wicedyrektor – Maria Turek

Wychowawca klasy I  - Anita Szelwicka

Wychowawca klasy II - Maria Turek

Wychowawca klasy III-  Jolanta Bonecka - Dzik

Język angielski – Grzegorz Kowal

Pedagog – Anita Szelwicka

Logopeda Grzegorz Kowal

ZAJĘCIA DODATKOWE:

-karate,

-TUS,

-ćwiczenia ogólnorozwojowe,

-kółko matematyczne,

-terapia ręki,

- język angielski,

-zajęcia teatralne

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Kiedy skorzystać z pomocy logopedy?

• gdy dziecko mówi mało lub niechętnie,
          • gdy dziecko ma trudności z ssaniem, żuciem, gryzieniem, połykaniem,
          • gdy dziecko podczas artykulacji wsuwa język między zęby lub ociera nim o wargę – na każdym etapie wiekowym jest to wada,  która się nie wycofa samoistnie,
          • gdy niepokojące są zmiany anatomiczne w budowie narządów mowy,
          • gdy istnieją wątpliwości czy dziecko dobrze słyszy,
          • gdy dziecko po ukończeniu 4 r. ż. zamienia głoski dźwięczne na bezdźwięczne np. „d” na „t” (np. zamiast domek mówi Tomek),
            „w” na „f” (zamiast woda mówi fota), „g” na „k” (zamiast głowa mówi kłowa), „b” na „p” (zamiast buda mówi puta),
          • gdy dziecko pod koniec 3 r. ż. nie wymawia samogłosek ustnych: a, o, u, e, i, y,
          • gdy dziecko zniekształca głoski, np. wymawia „r” gardłowo.
          • gdy dziecko wyraźnie się jąka (miewa częste blokady i uporczywe powtarzanie jakiejś głoski lub ma problem z wypowiadaniem się).

Należy pamiętać, że rozwój mowy nie przebiega u wszystkich dzieci jednakowo!

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do rozwoju mowy swojego dziecka, to serdecznie zapraszamy na konsultację z naszym logopedą, Panem Grzegorzem Kowalem:)

Konsultacje:

• środa, czwartek, piątek w godz. 8:00 – 16:00;
          • kontakt e-mail: teatrwewroclawiu@gmail.com  kontakt telefoniczny w godzinach pracy tel. 783 876 386.

• Kontakty

• Przedszkole Elemelek i Niepubliczna Szkoła Podstawowa we Wrocławiu, ul. Pęgowska 34
      • 532 458 301
      • ul.Pęgowska 34, 51-180 Wrocław Sekretariat czynny w godz. 8:00 - 15:00 Pn-Pt. 51-180 Wrocław Poland